• Sākumlapa
  • /
  • Pārtikas pakas trūcīgajiem Rīgas iedzīvotājiem

Sabiedrības integrācijas fonds infomē: Pārtikas preču komplektu izdale visā Latvijā sāksies no 5.maija! 

Sabiedrības integrācijas fonds informē, ka Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām ietvaros 2015. gada aprīlī uzsākta pārtikas preču komplektu piegāde uz vairāk kā 450 atbalsta komplektu izdales vietām visā Latvijā.  Pārtikas preču komplektu izdale mērķa grupai tiks uzsākta ar 2015. gada 5.maiju.

Partnerorganizāciju, kas nodrošinās pārtikas un pamata materiālās palīdzības komplektu izdali un papildpasākumu īstenošanu, saraksts pieejams Sabiedrības integrācijas fonda mājaslapā www.sif.gov.lv sadaļā “Eiropas Atbalsta fonds vistrūcīgākajām personām”> “Partnerorganizācijas”. Sadaļā “Atbalsta vietas” pakāpeniski tiks publicētas visas izdales vietu adreses un to darba laiki.

Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām ietvaros saņemt pārtikas preču komplektu, kā arī piedalīties papildpasākumos varēs tikai trūcīgas vai ārkārtas, krīzes situācijā nonākušas ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas, balstoties uz pašvaldības sociālā dienesta izsniegtas izziņas vai lēmuma pamata. Ja iepriekšminētajās ģimenēs ir bērni, tām ir iespējams saņemt arī pamata materiālo palīdzību – higiēnas un saimniecības preces (katram bērnam vecumā līdz 18 gadiem) un individuālos mācības piederumus vai skolas somas (katram bērnam vecumā no 5 līdz 16 gadiem).

Higiēnas un saimniecības preču komplektu izdali plānots uzsākt ar 2015. gada jūniju. Mācību piederumu komplektu (vai skolas somas) izdale tiks uzsākta 2015.gada vasarā. Par precīzu datumu informēsim atsevišķi.

Sabiedrības integrācijas fonda atbalsta komplektus varēs saņemt tikai ģimene vai persona, kurai Rīgas Sociālais dienests izdevis:

1)  izziņu par atbilstību trūcīgas personas statusam,

2)   izziņu (lēmumu) kas apliecina, ka ģimene (persona) ir nonākusi ārkārtas vai krīzes situācijā, un kas izsniegta sakarā ar to, ka ģimenei (personai) piešķirts vienreizējais pabalsts ārkārtas situācijā.

Gan Eiropas Atbalsta fondu vistrūcīgākajām personām  atbalsta saņēmējus - mērķgrupu, gan pārtikas un pamata materiālās palīdzības komplektos iekļaujamās preces, gan pārtikas un pamata materiālās palīdzības komplektu izdales biežumu un daudzumu katrai mērķgrupas personai nosaka Ministru kabineta 25.11.2014. noteikumi Nr.727 "Darbības programmas "Pārtikas un pamata materiālās palīdzības sniegšana vistrūcīgākajām personām 2014.-2020.gada plānošanas periodā" īstenošanas noteikumi" (lasīt noteikumus).

Pārtikas preču komplektā 2015. gadā iekļautas šādas pārtikas preces šādā daudzumā:

1. pilnpiena pulveris – 0,4 kg;

2. auzu pārslas – 0,5 kg;

3. griķi – 0,4 kg;

4. manna – 0,5 kg;

5. rīsi – 0,4 kg;

6. makaroni – 1 kg;

7. kviešu milti (augstākā labuma) – 0,5 kg;

8. rapšu eļļa – 0,5 l;

9. cukurs – 0,25 kg;

10. sautēta cūkgaļa – 0,25 kg.

Higiēnas un saimniecības preču komplekts:

1.Ziepes, šampūns, zobu pasta

2.zobu birste

3.Veļas un trauku mazgājamie līdzekļi

Atbalsta komplektu katrai persona var saņemt tikai par tekošo mēnesi (nevar saņmet par iepriekšējo mēnesi, nevar par nākamo mēnesi)! Atbalsta komplektus nevar saņemt maznodrošinātas personas!

 

Pārtikas preču komplekts

Higiēnas un saimniecības preču komplekts

Individuālo mācību piederumu komplekti vai skolas soma

Izziņa uz 1 mēnesi

1 paka katrai personai

1 paka katram bērnam, kas nav sasniedzis 18 gadus

 

Viens komplekts vai skolas soma kalendārā gada ietvaros katram bērnam vecumā no 5-16

Izziņa uz 3 mēnešiem

Kopā 2 pakas katrai personai uz izziņas periodu

Kopā 1 paka uz izziņas periodu katram bērnam, kas nav sasniedzis 18 gadus

Izziņa uz 6 mēnešiem

Kopā 4 pakas katrai personai uz izziņas periodu

Kopā 2 pakas uz izziņas periodu katram bērnam, kas nav sasniedzis 18 gadus