Pirmais bērnu dienas centrs Rīgā svin 20 gadu jubileju12.06.2018 16:10

Šī gada 18. jūnijā plkst. 15.00 Līksnas ielā 13 tiks atzīmēta Nodibinājuma Latvijas Evaņģēliski luteriskās Baznīcas Diakonijas centrs struktūrvienības Atbalsta centra bērniem un ģimenēm „Roku rokā” 20 gadu jubileja. Aicināti Atbalsta centra bijušie audzēkņi un darbinieki, centra labvēļi, sadarbības institūciju pārstāvji. Pasākuma apmeklētājus ar koncertu priecēs Atbalsta centru ikdienā apmeklējošie bērni.

Rīgas sociālā darba veicēji sanāks kopā uz konferenci „Rīgas pilsētas pašvaldības sociālā darba aktualitātes”23.05.2018 09:09

25. maijā Pasaules tirdzniecības centrā (Elizabetes ielā 2, lielajā zālē) no plkst. 10.00-15.00 notiks Rīgas domes Labklājības departamenta organizētā ikgadējā Rīgas sociālās sistēmas darbinieku konference, kuras tēma šogad ir „Rīgas pilsētas pašvaldības sociālā darba aktualitātes”.
Savu dalību konferencei apstiprinājuši vairāk kā 420 dalībnieki, kuru vidū ir Rīgas pašvaldības sociālā darba speciālisti, sociālo pakalpojumu sniedzēju institūciju sociālā darba veicēji, nevalstisko organizāciju pārstāvji. Lai iepazītos ar Rīgas sociālās sistēmas pieredzi, konferencei savu dalību pieteikuši Latvijas pilsētu sociālo dienestu pārstāvji no Daugavpils, Engures, Jūrmalas, Liepājas, Mālpils, Ozolniekiem, Apes, Valmieras, Siguldas, Auces, Varakļāniem, Kalnciema, Skrīveriem.
Konferenci atklās Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs un Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētāja Olga Veidiņa.
Konferences laikā tiks runāts un diskutēts par dažādiem sociālajai nozarei aktuāliem jautājumiem. Referātu tematika ir plaša, piemēram, RD Labklājības departamenta Sociālās pārvaldes priekšnieks M.Moors iepazīstinās ar Rīgas sociālās sistēmas attīstības plāniem, Labklājības ministrijas pārstāve I.Skrodele - Dubrovska uzstāsies ar referāta tēmu „Īstenotās aktivitātes „Profesionāla sociālā darba attīstības pamatnostādnēs 2014. – 2020.gadam”” . RD Labklājības departamenta vadošie speciālisti informēs par drošas vides pakalpojumu audžuģimenēm, un sociālā darba pētījumiem. Rīgas Sociālā dienesta pārstāve uzstāsies ar referāta tēmu „Uz klienta vajadzībām orientēts risinājums – individuālās sociālās rehabilitācijas programma”.
Otro daļu atklās M.Grāvis, Biedrības „Rīgas pilsētas „Rūpju bērns"” valdes priekšsēdētājs ar aktuālu tēmu „Rīgas plānošanas reģiona Deinstitucionalizācijas plāna izstrādes atziņas. Nākotnes perspektīva” . D. Gžibovska, sociālā projekta senioriem - „Lielas ģimenes māja" vadītāja informēs par ģimenes sociālās aprūpes centra „Lapsas” pieredzi. Par veselīgu dzīvesveidu gan mūsu, gan mūsu klientu ikdienā informēs projekta „Mēs par veselīgu Rīgu” vadītāja. „Integratīvā sociālā rehabilitācija kā ilgstošu sociālās aprūpes centra sociālā darba efektivitātes paradigma” stāstīs Rīgas sociālā aprūpes centra “Mežciems pārstāvji. Latvijas Psihiatru asociācijas prezidents E.Tērauds dalīsies ar pieredzi kā atrast kopīgu valodu ar agresīvu klientu.
Ar detalizētu konferences programmu var iepazīties Labklājības departamenta mājas lapā www.ld.riga.lv/Aktualitātes/Konferences. Ar Rīgas domes Labklājības departamenta gadagrāmatu „Sociālā sistēma un veselības aprūpe Rīgā 2017. gadā” varēs iepazīties RD Labklājības departamenta mājas lapas: www.ld.riga.lv pirmajā lappusē! Ar konferences prezentācijām varēs iepazīties Labklājības departamenta mājas lapā www.ld.riga.lv/Aktualitātes/Konference.
Plašsaziņas līdzekļu pārstāvji laipni aicināti atspoguļot konferences gaitu!

Informāciju sagatavoja: Rīgas domes Labklājības departamenta Iedzīvotāju informēšanas nodaļas vadītāja Lita Brice, tālr.67105925; mob.tālr. 26385691; e-pasts: lita.brice@riga.lv

 

Esi aktīvs – 9. jūnijā nāc uz Veselīga dzīvesveida dienu Centra sporta kvartālā!21.05.2018 17:41

Gada siltā sezona ir vislabākais laiks dažādām aktivitātēm, kad ikvienam gribas iziet svaigā gaisā. Lai uzzinātu visu par dažādām iespējām būt aktīvam Rīgā, kā arī noklausītos speciālistu ieteikumus veselīgam dzīvesveidam, aicinām rīdziniekus uz Veselīga dzīvesveida dienu 9. jūnijā! Ieeja pasākumā būs bez maksas, taču uz dažām nodarbībām būs nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās.
No 12.00 līdz 17.00 gan Centra sporta kvartālā, Barona ielā 116A, gan Rīgas Skolēnu pilī notiks plašs aktivitāšu klāsts ikvienai iedzīvotāju vecuma grupai. Pasākumā ir aicināts piedalīties ikviens, lai uzzinātu ko jaunu par savu un savas ģimenes veselību un aktīvi izkustētos.
Visas dienas garumā notiks lekcijas, kur dažādu jomu speciālisti – kardiologs, fizioterapeits, uztura speciālists un citi stāstīs par daudzpusīgām veselības tēmām, kā, piemēram, stājas ietekme uz bērna veselību, sirds veselības veicināšana, atkarību profilakse u.c. Ar visiem ārstiem klātienē varēs aprunāties un uzdot interesējošos jautājumus.
Savukārt skatuves un sporta kvartāla teritorijā apmeklētāji varēs redzēt dažādus paraugdemonstrējumus, kā arī paši izmēģināt līdzdarbošanos. Priekšnesumus sniegs gan atraktīvie Kangoo Jumps, gan Ghetto Dance, gan citi. Visā pasākuma teritorijā notiks arī kopīgas volejbola spēles, orientēšanās un vingrošanas nodarbības. Plašs aktivitāšu piedāvājums būs aktīvā tūrisma centra “Eži” rīkotajos pasākumos – ikviens varēs atrast savām vēlmēm un fiziskajai sagatavotībai piemērotākās aktivitātes.
Kā šī gada jaunums plānotas veselīga uztura meistarklases, kurās uztura speciālistes skaidros gan veselīgas ēšanas pamatprincipus, gan arī dalīsies ar gardām receptēm un mācīs tās pagatavot arī praktiski. Savukārt pirmsskolas vecuma bērnus gaida pavisam neparastas nodarbības – praktiska kustību spēle, kurā ar ORFF mūzikas un rotaļu metodes palīdzību pasniedzēja mācīs bērniem, kādēļ nepieciešams mazgāt rokas, zobiņus un ievērot citus higiēnas priekšnosacījumus. Noteikti iesakām izmantot šo unikālo iespēju un pieteikt bērnus uz nodarbību! Informācija par pieteikšanos sekos jau drīzumā.
Apmeklētāji tiks aicināti reģistrēties informācijas teltī pie pasākuma ieejas, lai saņemtu balvas. Veselīga dzīvesveida diena ir bērniem, ģimenēm un senioriem draudzīgs pasākums, tāpēc aicinām ikvienu apģērbties ērti un pavadīt aktīvu un izglītojošu sestdienu!

Plašāka informācija:
Lea Briede
T. 28611154
lea@divigani.lv

“Eiropas Savienības fonda projekts Nr. 9.2.4.2/16/I/021 (PVS ID 3634)
“Mēs par veselīgu Rīgu – daudzveidīgi un pieejami veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi!””

Bērnus un to vecākus plašā pasākumā skolos par iespēju izvairīties no traumām un ievainojumiem21.05.2018 17:39

Visas dienas garumā 1. jūnijā, no plkst. 15:00 līdz 19:00 vairākos punktos savas jauniegūtās zināšanas un praktiskās iemaņas būs iespēja pārbaudīt arī nelielos situāciju uzdevumos, kurus pareizi izpildot, dalībnieki krās punktus, ko vēlāk varēs apmainīti pret balvām no pasākuma atbalstītājiem.

 

Ģimenes dienu atzīmēs fotogrāfijās14.05.2018 09:28

Ģimenes dienu atzīmēs fotogrāfijās

Saasinot uzmanību bērnu tiesībām izaugt ģimenē, Eduarda Smiļģa teātra muzeja telpās 15.maijā plkst 16.00 tiks atzīmēta Ģimenes diena. 

Rīgas naktspatversmēs vasarā mainās darba laiks un vietu skaits09.05.2018 08:47

Atbalsta sniegšana cilvēkiem, kuri palikuši bez pajumtes tiek īstenota saskaņā ar Rīgas domes Rīcības plānu „Palīdzības sniegšana bezpajumtniekiem nelabvēlīgos laika apstākļos Rīgā”. Vasaras periodā no 1.maija līdz 30. septembrim naktspatversmes strādās no plkst. 20.00 līdz 07.00. 

Projekts “Drošais solis”02.05.2018 08:49

Rīgas Sociālā dienesta Sociālā darba nodaļas Kopienas centrs “Ābeļzieds” īsteno projektu “Drošais solis”. 

Rīgas pašvaldības daudzbērnu ģimenes atlaižu saņemšanai aicinātas pieteikties jaunā reģistrā01.05.2018 10:17

Lai Rīgas daudzbērnu ģimenes varētu saņemtu dažādas atlaides, piemēram, braukšanai sabiedriskajā transportā, nepieciešams pieteikties jaunizveidotajā daudzbērnu ģimeņu reģistrā.


Bezmaksas vingrošanas nodarbības svaigā gaisā turpinās arī šajā pavasarī27.04.2018 13:18

Bezmaksas vingrošanas nodarbības svaigā gaisā turpinās arī šajā pavasarī
Rīgas domes Labklājības departaments sadarbojoties ar Dabas Sporta Zāli projekta “Mēs par veselīgu Rīgu!” ietvaros piedāvā bezmaksas vingrošanas nodarbības svaigā gaisā. 

 

Rīgas Veselības Centrs