• RDLD - LV
  • DEPARTAMENTS
  • Ar aukstāka laika iestāšanos Rīgā palielināts vietu skaits naktspatversmēs

Ar aukstāka laika iestāšanos Rīgā palielināts vietu skaits naktspatversmēs03.01.2019 09:45

Rīgas domes Rīcības plāns "Palīdzības sniegšana bezpajumtniekiem nelabvēlīgos laika apstākļos Rīgā" paredz palielināt bezpajumtniekiem sniegto palīdzības apjomu: pagarināti nakts patversmju darba laiki, palielināts vietu skaits naktspatversmēs, palielināts zupas virtuvēs izsniegto porciju apjoms. Rīgas Pašvaldības policijas darbinieki pastiprināti iesaistās palīdzības sniegšanā, informējot reidos sastaptos bezpajumtniekus par palīdzības saņemšanas iespējām vai nepieciešamības gadījumā nogādājot tos nakts patversmē.

Vietu skaits visās naktspatversmēs kopā palielināts līdz 656 vietām, nepieciešamības gadījumā iespējams vietu skaitu  palielināt līdz 885.  Saskaņā ar Rīgas domes Rīcības plānu „Palīdzības sniegšana bezpajumtniekiem nelabvēlīgos laika apstākļos Rīgā” naktspatversmes darbojas no plkst.17.00 līdz 9.00, bet, ja nakts gaisa tº būs zemāka par -10 ºC vai, ja āra gaisa temperatūra būs zemāka par 0 ºC un vēja ātrums lielāks par 10 m/s, tad naktspatversmes darbosies visu diennakti! 

Rīgā darbojas 7 naktspatversmes, kuras līdzfinansē Rīgas dome:Rīgas pilsētā darbojas 7 nakts patversmes, kuras līdzfinansē Rīgas dome:
Naktspatversmes vīriešiem un sievietēm:
• SIA "V.E.L.G." naktspatversme (Kurzemes rajonā, Bolderājā, Esplanādes ielā 1); 
• Biedrības "Latvijas Sarkanais Krusts" naktspatversme (Latgales priekšpilsētā, Gaiziņa ielā 7). Cilvēkus alkohola reibumā uzņem visu diennakti.
Naktspatversmes sievietēm: 
• Rīgas patversmes sieviešu nodaļa (Pārdaugavā, Eiženijas ielā 1E); 
• Atsāk darbu biedrības "PINS" naktspatversme (Ziemeļu rajonā, Aptiekas ielā 1, k-5).
Naktspatversmes vīriešiem:
• Rīgas patversmes vīriešu nodaļa (Latgales priekšpilsētā, Maskavas ielā 208);
• Naktspatversme "Zilais Krusts" (Latgales priekšpilsētā, Mazjumpravas ielā 8). Patversmes pakalpojumu var saņemt vīrieši (10 vietas) ar kustību traucējumiem (pārvietojas riteņkrēslā); 
• SIA "V.E.L.G." naktspatversme (Zemgales priekšpilsētā, Kartupeļu ielā 8).

Saskaņā ar Rīcības plānu, ja nakts gaisa tº būs zemāka par -10 ºC vai ja āra gaisa temperatūra ir zemāka par 0 ºC un vēja ātrums ir lielāks par 10 m/s, tad naktspatversmes darbosies visu diennakti!

Dienas centrs bezpajumtniekiem (Katoļu ielā 57) darbojas katru dienu no plkst. 9.00 līdz 16.45.

Rīgā darbojas 4 zupas virtuves, kuras līdzfinansē Rīgas dome (ziemas periodā līdz 650 porcijām dienā piecas reizes nedēļā). Zupas virtuvēs nav jāuzrāda nekādi dokumenti. 
Ēdienu var baudīt uz vietas vai arī ņemt līdzi uz mājām (savos traukos).

Ēdiena izdales vietas:
• Daugavgrīvas ielā 1, darba dienās no plkst. 12.00 līdz 13.00; 
• K. Barona ielā 56, katru dienu, izņemot svētdienas, no plkst. 9.00 līdz 10.00;
• K. Barona ielā 126, katru dienu no plkst. 12.00 līdz 13.00;
• Laktas ielā 8, k-1, darba dienās no plkst. 10.00 līdz 11.00.

Ēdināšanas pakalpojums mazaizsargāto personu grupām tiek sniegts sešās vietās Rīgā (Maskavas ielā 250, Zaļenieku ielā 40, Slokas ielā 33, Brīvības gatvē 399, Tvaika ielā 54/3 un Stūrmaņa ielā 25) darba dienās no plkst.10.00-16.00 un brīvdienās no plkst.10.00 – 15.00, katrā ēdiena izdales vietā vidēji dienā tiek nodrošināts līdz 285 porcijām. Silto ēdienu persona var saņemt, uzrādot Rīdzinieka karti, kurā elektroniski ir ievadīta Rīgas Sociālā dienesta izziņa: par atbilstību trūcīgas ģimenes (personas) statusam; par atbilstību maznodrošinātās ģimenes (personas) statusam un par ēdināšanas pakalpojuma saņemšanu.

Lūdzam iedzīvotājus būt atsaucīgiem un nepaiet vienaldzīgi garām cilvēkam, kurš nonācis bezpalīdzīgā stāvoklī, jo palīdzība ir viena zvana attālumā: piezvanot pa ārkārtas situāciju tālruni 112 vai policijai pa tālruni 110, neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam 113, kā arī ziņot par bezpajumtnieku pulcēšanās vietām Rīgas patversmes Mobilajai brigādei pa mobilo tālruni 27023550 darba dienās darba laikā.

Aicinām līdzcilvēkus aukstajā laikā nelietot alkoholu un apreibinošas vielas, kā arī novērtēt zemās gaisa temperatūras ietekmi uz cilvēka fizisko stāvokli, un ģērbties atbilstoši laika apstākļiem. Cilvēkus, kas palikuši bez pajumtes, lūdzam izmantot iespēju uzturēties bezmaksas naktsmītnēs.

Rīdzinieki aicināti ziedot siltos apģērbus, apavus, siltas zeķes, segas, kas būtu labā stāvoklī, kuras var nodot Rīgas patversmē - Maskavas iela 208 un Katoļu ielā 57.

 

Rīgas Veselības Centrs